Писати про Асю Колос легко і приємно

Писати про Асю Колос легко і приємно. Вона напрочуд гармонійна, світла, позитивна. Як Радість. У неї добра творча рука і неповторна техніка. Її роботи ніколи не губляться на великих виставках.

Походить з славного роду. Політично активна і креативна. Брала участь у всіх основних подіях останніх десятиліть.

Саме Ася Колос стала однією з перших майстринь, що підтримала новостворенний Музей плакату України у найдраматичніші дні Майдану. Коли здавалося, що все закінчилося, буде відкат до путінізму…

12366748_1098376763506963_2112209574_nНе дивно, що Ася в перших рядах творчого виставкового десанту до музеїв прифронтової Донеччини. У художньому музеї Краматорська відкривається її персональна виставка «Прогулянка Києвом» в рамках культурно-мистецької акції «Відчуй Україну», що проводиться за підтримки Донецької ОДА.

-Для нас творчість Асі Колос стала справжнім відкриттям! – сказала начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Це художник європейського рівня, що може презентувати Україну на найвищому міжнародному рівні! Приємно, що роботи такого потужного майстра побачать в Краматорську. Очікуємо увагу наших донецьких митців, деякі з яких, в рамках акції «Відчуй Україну!» проведуть виставки в мирних областях країни. Користуючись нагодою, передаю слова подяки всім, хто підтримує патріотів Донбасу у цей непростий час!

І трохи офіційної інформації про виставку:

Ася ( Ганна) Колос – імпресіоніст. Вона – дивовижно лірична та позитивна художниця, яка бачить світ лише у яскравих тонах. Для її робіт характерна кольорова мозаїчність, що відображає красу й багатоманітність навколишнього світу.

Вона вміє вихопити приголомшливу мить, яку око ледве встигає зафіксувати, і яку потім залишає на полотні, як мить найвищої гармонії, наділивши його відчуттями і тонкими вібраціями.

H4P2i2Y5jToКоли дивишся роботи на її роботи завжди залишається якийсь післясмак настрою.

Ася обожнює пейзажі. Її можна побачити з мольбертом серед старовинних вулиць міста, на берегах могутнього Дніпра та грайливої Десни, серед затишних київських парків та київських пагорбах. Для неї не існує поганої погоди – вона вміє показати колір дощу, фантастичні зимові пейзажі, загадкову пітьму ночі, мрійливу весну та переможні барви осені.

Ася Колос народилась у м. Києві в сім’ї архітекторів.

Батько, Бавіловський Валентин Костянтинович, член Національної спілки архітекторів України, Заслужений архітектор України.

Мати, Колос Ганна Сергіївна, член Національної спілки архітекторів України, яка навчила бачити і відчувати міську архітектуру, навчила роздивлятися найдрібніші деталі архітектурної величі минулих століть.

153115aАся Колос продовжує традиції свого дідуся, всесвітньо відомого художника-бойчукіста Сергія Григоровича Колоса. Сергій Григорович народився в Петербурзі, закінчив морський кадетський корпус, але доля привела його на Гуцульщину і він закохався в Україну: вивчив мову, культуру, почав описувати народні промисли та ремесла. Сергій Колос з 1925 по 1930 рр. – професор художнього інституту. За монографією Сергія Колоса «Українське народне мистецтво» і нині навчаються студенти творчих вузів України.

З 2006 р. заснована премія імені С.Колоса, за досягнення в галузі декоративно-прикладного мистецтва, яка вручається кращим митцям м. Києва.

Ася Колос (онука) спадкувала талан діда – пішла вчитися на художника.

У 1996 р. закінчила Українську академію мистецтв. З 1999 р. – член Національної спілки художників України.

З 1989 р. А.Колос приймає участь у Всеукраїнських, Міжнародних та міських виставках. Має багато персональних виставок: «Весняні враження» – галерея «Золоті ворота», «Калейдоскоп» – Український дім, «Барвистий спалах» – галерея «Акварель», «Квітневі роздуми» – Національна медична бібліотека, «Весняні враження» – Російський центр науки та культури, тощо.

А.Колос працює у багатьох техніках, як то: живопис, графіка, гобелен. Виконаний за ескізом Асі Колос гобелен «На городі верба рясна» у 1989р. був придбаний Міністерством культури України і згодом презентувався на багатьох виставках, як в Україні, так і за кордоном.

Робота А.Колос знаходиться у фонді музеїв м. Києва.

Велика кількість робіт А.Колос зберігаються в галереях та приватних колекціях України, Європи та Америки».

Краматорчани можуть доторкнутися до барвистого світу Асі Колос протягом всього періоду Новорічних свят.

Можливо, виставка відвідає і інші міста Донеччини.

-Запрошую всіх до музеїв Донеччини! – закликала Аліна Певна, – Всі заклади культури збережені, фінансуються, нормально працюють. Звичайно, крім тих, що опинилися на самій лінії розмежування. Чекаємо нових виставок, концертів, вистав! Життя продовжується!

Картини Асі Колос вже в Донбасі! Не пропустіть!

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України», координатор акції «Відчуй Україну!»

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s