Трохи про дерусифікацію українського простору

Трохи про дерусифікацію українського простору

Останнім часом з сановних вуст міністра культури та його буквами в інформаційному просторі багато говориться про необхідність українізації України. Мої колеги багато пишуть про необхідність дерусифікацію українського інформаційного простору в Україні. Наприклад, Пісаржевський:

https://www.facebook.com/shovkoshytnyi.volodymyr?fref=ufi

Ростислав Новоженець пропонує взагалі заборонити все російське: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DnDqzDN49dek%26feature%3Dshare&h=lAQGqpkmH

А я сьогодні зайшов в «Магелан» — а там аніматори на повну котушку розважають дітей новорічними різдвяними забавами. Російськомовними – аякже! Адже заборонщики на хвилинку забули – якщо ми почнемо забороняти російськомовне наповнення розважальних програм – в більшості наших відповідних закладів западе гнітюча тиша – адже відповідного україномовного контенту ніхто не потрудився виготовити. Потреба ресторанів, дискотек, дитячих закладів в якісному – повторюю – якісному! — українському контенті є, але ж – нема кому його виготовити!

А що ж наші діячі культури – невже їх так критично мало, що нема кому написати сценарії, зробити підбірку чудових українських пісень можна сучасних, можна традиційних. Нема кому організувати та провести дитячий ранок, дорослий корпоратив, весілля?!

У нас лише в Києві двадцять одна сотня акторів театрів, тридцять три сотні музейників, п’ятнадцять – концертників, дві тисячі триста бібліотекарів. А ще більше двох сотень працівників Мінкульту, тисячі науковців – мовників, фольклористів, музикантів та ще багато-багато різних… А підготувати україномовне наповнення побуту – нікому. Папери заважають. От і гримить на кожному кроці російськомовна попса, аніматори розважають публіку виключно російськомовними приколами, в ресторанах, маршрутках – те саме.

Міністр культури сам собі придумав передачу-забавку, де сам же себе і піарить. А того не бачить, що на культурній ниві у нього – жопа! Скажете – нема такого слова? Так я вам відповім словами великої Ранєвської: как же так? Слова – нет, а жопа – есть! Видавалося за велике досягнення, що Вячеслав Кириленко – справжній українець, патріот! То й що? – можна сьогодні запитати – кому легше від того, що українець-патріот? Як на мене, хай би міністром був індіанець черокі. Але хай би він не крав, не розставляв своїх кумів-індіянців директорами музеїв та, врешті-решт, організував з багатотисячної армії культурників невеличку бригаду, яка б виготовляла конкурентоспроможний український культурний продукт.

А так – сидять наші музейники-фольклористи, пишуть нікому не потрібні звіти, отримують незаслужену зарплатню (я не про всіх – боронь Боже! – про більшість). А провести ранок у дитячому закладі на основі БАГАТЮЩИХ українських традицій – нікому. Традиційне весілля провести – нікому. Музичну програму для ресторану – читай Ранєвську!(про жопу – хто не зрозумів).

Нічого ми, шановні, заборонами не доб’ємось! Сучасний світ – жорстка конкуренція. Наша культура – конкурентоспроможна. А ті, хто на ній паразитують – ні! Відмивання грошей на культурних заходах та конференціях, відкати з цільових бюджетних програм, що іноді перевалюють за половину виділених сум – нічого не змінилось в «прачечній» Кириленка. Казнокрад російською і українською звучить однаково. Коли не вистачає власних бюджетних коштів, можна і міжнародні гранти пощипати

http://novasich.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=10829

А взагалі-то добре влаштувались. Чиновники, навіть від культури – це не креативна одиниця. Тільки-но вмостившись в крісло, він починає ділити і забороняти. Але старається ні за що не відповідати. Даремно козлик Сметанка добивався від міністра культури, хто відповість за нищівні (для закладів) кадрові призначення. http://h.ua/story/419996/ Ніхто не відповість. А якби козликів призначили вчасно директорами замість кириленківських ставлеників – менше шкоди було б. А на міністрів та заступників – осликів. Тоді взагалі б шкоду мінімалізували.

А поки що ми, замість розвивати та впроваджувати культуру українською, намагаємось заборонити російську. Так давайте взагалі культуру заборонимо. А мінкульт хай набере штат заборонщиків. Будуть ходити по весіллях та генделиках і попсу забороняти. А їм будуть писки бити. От буде весело!

А поки що – на численних майданчиках святкується традиційне українське різдво. З традиціями, яких вистачило б на десяток свят. Але святкується воно на попсовий манер на шансоннійблатній педалі.

З Різдвом Христовим вас, українці!

В. Логвінов

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s