Краматорський Художній музей До Дня Соборності України

 

До Дня Соборності України в Художньому музеї відкрилася виставка пейзажів українських художників. Метою виставки було бажання показати кращі твори з музейної збірки і познайомити глядачів з мистецтвом різних регіонів України.

Представлені живописні полотна створювалися у середині ХХ століття. Це був час, коли митці писали картини, де відображалися будівництво міст і електростанцій, газопроводів і доріг. Але ж тема рідного краю завжди домінувала в образотворчому мистецтві.

Народний художник України МИКОЛА ГЛУЩЕНКО (1901-1977) в картині «ЛИЖНИКИ» відтворив своє бачення зимового краєвиду. Світосприймання митця глибоко ліричне, але в ньому зростає відчуття якоїсь космічної основи природних процесів. Нестриманий рух, дивовижна блакить морозного дня захоплюють глядача. Художника називали легендою радянського мистецтва. М. Глущенко працював у різних жанрах, але ж віддавав перевагу краєвиду. Творчість майстра покорила Берлін, Париж, Іспанію, Балеарські острови та Майорку. Але мало хто знав, що за блискучою зовнішністю і популярністю відомого митця приховується радянський розвідник, який заздалегідь (у січні 1940 року) поінформував радянський уряд про підготовку нападу фашистської Німеччини на СРСР. Ми дуже дбайливо відносимося до творів М.Глущенка, а їх у фондовій колекції-33. Ми пишаємося, що це наш земляк, який народився в Дніпропетровскій області та деякий час мешкав і вчився в Юзівці.

Поруч із дзвінкою кольоровою симфонією М. Глущенка сільський краєвид видатного українського майстра пейзажу, народного художника України СЕРГІЯ ШИШКА (1911-1997) здається досить стриманим. Він захоплює притаманним майстру відчуттям гармонії ритмів й свіжим диханням природи. «Вулиця в Моринцях» — це враження художника, який мандрував з пензлем і палітрою по шевченківськім місцям. Народився С.Шишко у селі Носівка Ніжинського району на Чернігівщині, вчився в Києві і Академії мистецтв в Ленінграді. А все життя прожив у столиці України.

Живописець ГРИГОРІЙ ПРИШЕДЬКО (1927-1978) родом з Дніпропетровська, там і вчився у художньому училищі разом з Іваном Пархоменком, засновником нашого музею. Саме за проханням І.Пархоменка художник передав одну зі своїх картин «Чигиринські луки» (Черкащина) до фондів нашого музею. Г.Пришедько довгий час працював у Маріуполі, був ініціатором створення картинної галереї ім. А.Куінджі, а останні роки життя провів у Києві.

Заслужений діяч мистецтв УРСР ІРИНА БЕКЛЕМІШЕВА (1908-1988) народилася в м.Ніжині Чернігівської обл. Закінчила Київський художній інститут. Жила і працювала у Чернівцях, де на протязі сорока років формувалася її творчість, основою якої є карпатські пейзажі. В експозиції представлено твір «Симфонія хвиль», в якому автор передала свої яскраві судження від гір і невеликого селища у підніжжя, сонця і гірської річки.

На виставці також є роботи представників закарпатської школи, що зросла на міцному народному грунті і зберегла в своїх кращих зразках зерня національного романтизму.

Народний художник України АНТОН КАШШАЙ (1921-1991) працював у галузі пейзажного живопису, до цього його спонукала чудова природа Закарпаття : гори, полонини, смерекові ліси і, безперечно, вроджений потяг до малярства. Для його творів характерно більш загострене почуття декоративності кольорових поєднань. Саме таке полотно «Рожеві полонини».

Наше місто представлено краєвидом наймолодшої художниці ПОЛІНИ ДАВИДОВОЇ (Кубасової) (нар.1992). Це наша надія, майбутнє вітчизняного мистецтва. Донька відомого художника Краматорська С.Давидова пішла по стопах батька. Вона закінчила Луганський національний університет ім. Т.Шевченка та Луганський інститут культури та мистецтва. Зараз працює керівником студії «Колаж» СЮТ. Її картина «Тихий затон»- це наша Донеччина, край, який ми повинні зберігти.

https://kramatmuseum.wordpress.com/

Коли ходиш по залу і знайомишся з експозицією, ніби мандруєш по нашій неозорій Єдиній Україні : Закарпаттю, Черкащині, Харківщині, Донбасу та Київщині.

Запрошуємо всіх в музей помилуватися краєвидами і порадіти, що в нашій колекції є твори відомих художників, які уславляють рідну Вітчизну.

В. Котлярова

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s