Образ Путіна в українському живописі

Образ Путіна в українському живописі

Не кожен художник ризикне нині малювати маленького диктатора однієї великої північної країни. Знайшовся талановитий сміливець!

Художник Володимир Матвейцев гостро сприймає ситуацію в Україні. Несподівано, створив два полотна, які воістину можуть стати художніми символами путлеровської епохи.

Довкола цих робіт відразу виникла політична напруга. Жоден музей не ризикнув виставити. А от якісь дивні росіяни відразу захотіли задешево купити. Можливо, агенти… Щоб знищити?

Уявити, що ці картини зможуть перетнути кордон Рашки, та ще й засвітяться в якійсь приватній колекції, просто неможливо! Щиро жаль подібного цінителя творчості чернігівського майстра…

Зрозуміло, картини, вірніше, та, де двоголовий, неоднозначна.

Можна навіть сказати, гостра і балансує на грані цензури +18… Людям чомусь подобається. Спеціально запустили в кілька груп у соцмережах. Українці підтримали. Вату просто порвало.

Значить, успіх!

Чомусь подумалось, що краще б ми “воювали” в інтернеті. Картинами, карикатурами, плакатами, ніж в реалі, щодня рахуючи бойові втрати. Чиїсь життя…

Приходить час розплати. Сказати щось позитивне про містера Ху вже не може ніхто у світі. Хіба зомбована аудиторія орт. Та і ті, дивлячись у холодильник, починають щось підозрювати.

Можна сказати, художник висловив власну громадянську позицію, ставлення до тих кремлівських вбивць, які принесли скільки горя Україні, Грузії, Чечні, Сирії… Це чесно, сміливо, благородно, правильно.

Пора і іншим митцям висловитися на цю тему…

Не забувайте, що тисячі наших співгромадян змушені сидіти в окопах, стискаючи в холодних руках автомати, а не пензлики. У кожного свій фронт і одна перемога на всіх – вільна, мирна Україна.

І про автора.

Володимир Матвейцев народився 15 квітня 1963 року у місті Кам`янець-Подільський на Хмельниччині.

У 1981році закінчив РХСШ ім.Т.Г.Шевченка.У 1991-Київський державний художній інститут (факультет графіки).Член Національної спілки художників України.

549010_171525632987933_1697390219_nОсновний напрямок у творчості-станковий живопис.Учасник всеукраїнських виставок.Лауреат премії Михайла Коцюбинського.Твори зберігаються у Чернігівському художньому музеї та у приватних колекціях України,Іспанії,США,Ізраїлю та Канади.

Журнал “Музеї України” радо підтримає інших художників, плакатистів, письменників, які піднімають тему війни на Сході.

Війні майже два роки. І кінця не видно.

Час якось помітити…

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею плакату

DSC07586DSC07494

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s