Місто без вікон

 

Мар`їнка – місто без вікон. Бо стоїть на лінії фронту. І сюди, практично щодня гатять з артилерії дебіли-морпіхи Північного флоту рашистської федерації. Прощення тим військовим злочинцям не буде ніколи. Місто Спутнік Мурманської області. Покарання буде суворим і неминучим! Чекайте, тварі…

DSCN9264Майже два роки, райцентр і прилеглі села, живуть у ритмі війни. Можливо, лише мілітарна українська ментальність, самоорганізація, сила духу рятують цих людей від божевілля і прифронтового здичавіння.

DSCN9276Тут постійно проходять стихійні суботники. Народ збирається, щось прибирають, наводять порядок… Скрізь чистота і порядок. Це кидається в очі і навіть трохи шокує.

Чесно кажучи, в зоні АТО мене вразило три місця – Станиця Луганська, Сартана і Мар`їнка. Ну, можливо, ще Щастя…

Навіть не знаю, як описати словами ці відчуття…

Постійна присутність Смерті. Скрізь. Невблаганність закінчення земного Життя. Край. Випадок. Очікування. Настороженість.

І в той же час, якась весела безбашенність, фаталізм, неймовірний гумор… Свобода духу.

Жалко дітей і старих. Хворих. Породіль. Їхати їм нікуди. Всі хто міг, виїхали давно.

Все, що може працювати  працює. Великі вікна вітрин магазинів давно повишибало вибуховими хвилями і осколками. Або закрити фанерою. В багатьох будинках вікна, що виходять у бік Донецька просто замуровані. Так психологічно спокійніше.

В районний будинок культури, де музей, бібліотека, втрапив Град. І не розірвався. Пробив стелю книгосховища і застряг. Не загорілася жодна книга!

Розірвалося кілька снарядів поруч, все посікло осколками. Пожежі не виникло.

Місцеві вважають це дивом. Я теж. Раціонально пояснити неможливо. Враховуючи, що всі місцеві церкви побудовані бандюганами і різними негідниками, а попи живуть в гріху, корупції і сексуальних збоченнях, ще й належать кацапській церкві, я як атеїст підозрюю, що Святий дух міста оселився саме в музеї і бібліотеці. Найчистіше місце, виходить!

Розуміє це і місцева влада, що оперативно вставила у БК розкішні пластикові вікна. Сподіваюся, культурологічний Святий дух, відведе від цього сакрального місця для паломників, путінські снаряди…

І важлива цитата, аби люди знали, хто по ним стріляє. Російські військові злочинці. Мабуть гускій мір несуть снарядами?

“Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що у складі 5 окремої мотострілецької бригади (Обільне) у районі Мар’їнка діє підрозділ ЗС РФ “Белый медведь”.

Нарукавна нашивка з емблемою “Белый медведь” свідчить про належність до 61-ї окремої Кіркенесскої Червонопрапорної бригади морської піхоти Північного флоту.

14 грудня 2014 року аналітичний відділ ГІ”Права Справа” повідомив про те,що в місті Каменськ-Шахтинський (Ростовська область,РФ) розташовані підрозділи (окремий десантно-штурмовий батальйон) 61-ї окремої Червонопрапорної бригади морської піхоти Північного флоту (місце постійної дислокації – Супутник, Мурманська обл.)

За інформацією аналітичного відділу ГІ ” Права Справа” бійці окремого десантно-штурмового батальйону 61-ї окремої бригади морської піхоти разом з бійцями окремих підрозділів 31-ої гвардійської ордена Кутузова II ступеня десантно-штурмової бригади (місце постійної дислокації – м.Ульянівськ) брали участь у бойових діях на території тимчасово окупованих районів Донбасу.

6 та 7 грудня 2014 року була проведена планова ротація російських військових зі Пскова та Супутника (Мурманська область,РФ).В ніч з 8 на 9 грудня в м.Донецьк (Україна) зайшла колона псковських десантників.

22 травня 2015 року аналітичний відділ ГІ ” Права Справа” оприлюднив інформацію,що в місті Каменськ-Шахтинський, розташовані підрозділи 20-ї окремої гвардійської мотострілецької Прикарпатсько-Берлінської Червонопрапорної ордена Суворова бригади (місце постійної дислокації – Волгоград) і підрозділи (окремий десантно-штурмовий батальйон) 61-ї Окремої Червонопрапорної бригади морської піхоти Північного флоту (місце постійної дислокації – Супутник, Мурманська обл.).

Структура бригади:

– 874-й окремий батальйон морської піхоти

– 876-й окремий десантно-штурмовий батальйон

– 886-й окремий розвідувальний-десантний батальйон

– 125 окремий танковий батальйон (на озброєнні танки Т-72 і Т-80)

– 1611-й окремий самохідний артилерійський дивізіон (самохідно-артилерійська установка “Гвоздика”)

– 1591-й окремий самохідний артилерійський дивізіон (“НОНА-СВК”;).

– 1617-й окремий зенітний ракетно-артилерійський дивізіон (“Шилка”, “Тунгуска”;).

– 75-й військово-морський госпіталь

– 317 окремий батальйон морської піхоти

– 318 окремий батальйон морської піхоти

– 180 ОМІБ (окремий морський інженерний батальйон)

Д.Снєгирьов”.

Можливо, цьому місту варто дати якийсь спеціальний статус? Передбачити якісь виплати населенню? Пільги. Збільшити фінансування з дежбюджету?

Тут навіть кілька годин перебувати страшно. А люди живуть. Діти. І з цим треба щось робити. Чекати, що рашени припинять обстріли – наївно. Переходити у наступ – смертельно. Велика війна…

Поки – Мар`їнка – місто без вікон…

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s