Відроджено кримський конкурс «Змагаймось за нове життя»!

Відроджено кримський конкурс «Змагаймось за нове життя»!

Понад 2000 дітей та студентів з Луганська та Донецька, Одеської, Закарпатської, Чернівецької, Полтавської, Вінницької, Сумської, Івано-Франківської, Львівської областей та Криму!

Все це учасники першого Всеукраїнського (ХІІ Всекримського) конкурсу молоді «Змагаймось за нове життя» ім. М. Фішер-Слиж який у 2004 році, був започаткований в Криму. Проходив одночасно у Сімферополі і Севастополі.

(Конкурс заснований відомою громадською діячкою п. Марією Фішер-Слиж (Торонто, Канада).

Переможці зібралися у Києві на гала-концерт та нагородження. 20 березня у київському Будинку звукозапису українського радіо лунала поезія Лесі Українки, звучали пісні, ставилися вистави. Дійство пройшло на високому мистецькому та організаційному рівні. І не дивно. Організатори – Міністерство культури України та Національне газетно-журнальне видавництво вклали у свято частинку душі.

Близько 400 дітей та їх творчих керівників  отримали нагороди, подарунки, призи долучившись до геніальної Лесиної творчості.

У Конкурсі можуть брати участь учні 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів різних форм власності, учні та студенти навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації різних форм власності та діти – представники закордонних українців, які виявили особисте бажання взяти у ньому участь. Конкурс проводиться як творче змагання учнівської та студентської молоді за номінаціями: «декламація», «інсценізація», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «вокал». Мова конкурсу – українська. Декламування мовами народів Криму (кримськотатарська, грецька, болгарська, вірменська, російська тощо) при наявності заявок.

Конкурс проводиться у три етапи:
1-й етап – регіональний. Проводиться у районних центрах і містах обласного підпорядкування до 20 лютого 2016 року.
2-й етап – відбірковий. Проводиться 27 лютого 2016 року в місті Полтаві очно та в «Online» – режимі (номінації «декламація», «інсценізація», «вокал»). Можуть подаватися для участі у відбірковому турі CD, DVD диски із записом виконання одного твору Лесі Українки.
3-й етап – фінальний. Проводиться Конкурс – фестиваль у столиці України місті Києві.
Конкурс проводиться в чотирьох вікових категоріях: серед учнів 1-6 класів (номінації «декламація», «малюнок»), серед учнів 7-9 класів (номінації «декламація», «інсценізація», «малюнок», «аудіовізуальний твір», «твір», «вокал»), серед учнів 10-11 класів і студентської молоді (номінації «декламація», «інсценізація», «аудіовізуальний твір», «твір», «науково-пошукова робота», «малюнок», «вокал»).

Історія конкурсу цікава та драматична.

Стартувавши на українському півострові Крим, здобувши популярність, Всекримський конкурс молоді «Змагаймось за нове життя» ім. М. Фішер-Слиж, припинив існування через окупацію Криму путінськими військами.

Однак, справжні українські патріоти зуміли відродити його в Полтаві. У 2015 році відбувся Перший регіональний (ХІІ Всекримський) конкурс. Завдяки підтримці Міністерства культури України відновилися і вийшли на всеукраїнський рівень.

Масштаб і рівень свята дозволяє йому претендувати і на міжнародний рівень! Маємо увагу Європи, світу до кримських подій, тож подібні заходи мають право на розвиток!

Робота організаторів у цих непростих умовах, заслуговує найвищих оцінок!

Чекаємо продовження цього унікального яскравого свята!

Ростислав Тригуб

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s