71 рік музею у Н.Петрівцях

s98773416

Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році»
Музей у Нових Петрівцях святкує – 71 рік з дня створення! Це один з найбільших музеїв Київської області! Нині – велика увага подіям на сході України – в зоні АТО, де постійно перебувають шефи музею – Перша бригада Національної гвардії України, що базується поруч. Бійці НГУ – часті гості в музеї, про них розгорнуто кілька виставок, проводяться різні заходи…

На території Лютізького плацдарму, на околиці села Нові Петрівці Вишгородського району Київської області звідки — 3 листопада 1943р. війська I-го Українського фронту розвернули Київську стратегічну наступальну операцію і 6 листопада 1943 року звільнили столицю України, знаходиться Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році».

Музей  —  центр  патріотичного  виховання  молоді.  Колектив  музею  займається  науково-дослідницькою,  культурно-освітньою  роботою,  пам`ятко-охоронною  діяльністю.  Музей  вивчає матеріали,  пов`язані  з  подіями  оборони  Києва  в  1941  році  та  визволення  Києва  та  Київської області  в  1943  році.  Проводять  краєзнавчу  пошукову  роботу,  вивчає  матеріали  з  історії  Київського Полісся,  українського  козацтва.  Досліджує  історію  Межигірського  Спасо-Преображенського  монастиря.

З метою збору, виявлення інформації, документів про учасників оборони і визволення м.Києва музей запровадив анкетування ветеранів війни. З 1998 року музей отримав і опрацював більше трьох тисяч анкет зі спогадами ветеранів — учасників боїв. Матеріали анкет використовуються в екскурсійній роботі, створенні нових експозицій і виставок. На території музею-заповідника щороку відбувається ряд акцій по вшануванню пам`яті героїв битви за Дніпро, мітинги, зустрічі ветеранів війни, музейні свята з залученням широкої громадськості. Воїни Збройних Сил приймають Присягу на вірність народу України біля Пам`ятника-музея.

Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році»

На основі зібраних матеріалів в музеї постійно створюються стаціонарні та пересувні виставки. Були організовані виставки «Т.Г.Шевченко і наш край», «Твої визволителі, Київщино». Музей брав участь в організації виставки «Салют Перемозі в Палаці мистецтв «Український Дім», а на Міжнародній виставці «Україна від Трипілля до сьогодення», яка пройшла в Галереї мистецтв Національного університету «Києво-Могилянська Академія», де виставлялися твори сучасних художників, із зібрань музею, була представлена робота відомого Народного художника України, Заслуженого діяча мистецтв України, фронтовика танкіста-розвідника Василя Забашти «У роки окупації». Музей приймав участь в обласній екологічній акції «До чистих джерел».

Музеєм видаються наукові праці і популярні видання, рекламні буклети. Інформація про музей міститься в фотопутівниках, виданнях про Київ. Готуються до друку матеріали наукової конференції.

 

За своїм історичним значенням Поле битви за Київ, щедро полите кров`ю наших предків і сучасників, було назване НАЦІОНАЛЬНИМ ЗАПОВІДНИМ і воно стало святинею нашої держави.
Довідка: Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році» — музей присвячений Київській стратегічній наступальній операції 1943 року. Підпорядкований управлінню культури Київської обласної державної адміністрації.

Директор — Іван Петрович Вікован.

Створений музей постановою Ради Народних Комісарів України і ЦК ВКП(б) „Про створення музею-заповідника «Поле битви за Київ»“ № 425 від 20 березня 1945 року.

14 травня 2008 року указом президента України Ющенко В.А. № 437/2008 державному музею-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» надано статус національного

За час існування його відвідало понад 10 мільйонів чоловік з 85 країн світу.

В музеї постійно створюються стаціонарні та пересувні виставки. На території музею щороку відбувається ряд акцій по вшануванню пам’яті героїв Битви за Дніпро, мітинги, зустрічі ветеранів, прийняття присяги тощо.
До історико-культурного комплексу входять:

s51378816

Заповідна територія площею 8 гектарів, де збережено 650 метрів ходів сполучення, бліндажі, командно-спостережні пункти командуючого 1-м Українським фронтом генерала армії Миколи Федоровича Ватутіна, командуючого 38-ю армією Кирила Семеновича Москаленка, члена військової Ради фронту генерал-лейтенанта Микити Сергійовича Хрущова, командуючого 3-ю гвардійською танковою армією Павла Семеновича Рибалка;
Зразки бойової техніки часів війни;
Пам’ятник-музей визволителям Києва;
Діорама «Битва за Київ. Лютізький плацдарм 1943 рік.». Відкрита 5 травня 1980 року. Розміри полотна 29 Х 7. Автор М. С. Присєкін.
меморіальний комплекс у центрі села Нові Петрівці;
Музей-діорама площею 1100 метрів, в якому знаходяться експозиційні зали і експонується полотно діорами.

Експозиція музею розповідає про події осені 1943 року, форсування Дніпра і створення Лютізького плацдарму, хід Київської наступальної операції.

У фондах музею є археологічні, етнографічні, фалеристичні, нумізматичні збірки, вироби художнього промислу, твори живопису, скульптури, фото і документи часів Великої Вітчизняної війни.

Музей співзасновник Музейних експедицій в зону АТО, розгорнув постійно діючі виставки плакатів про героїв Збройних Сил, нові експозиції про події на Сході.

Прес-служба

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s