«ЛЬВІВСЬКА ПАЛІТРА»

Днями у місті Бахмут відкривається масштабна виставка львівських художників. Це – відповідь галичан донеччанам, які нещодавно виставили свою колекцію у Жовкві.

Управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації

Артемівський краєзнавчий музей

Музей «Жовківський замок» Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького

ГО «Жовківський прорив»

 

 

Культурно-мистецька акція

«ЛЬВІВСЬКА ПАЛІТРА»

 

Львів є містом, де перехрещуються ідеї Сходу і Заходу, де поряд із постмодерним мистецтвом живе мистецтво реалізму, це місце, де кристалізуються нові смисли і знаходять своє відображення нові форми, місто, де філософські пошуки реалізуються в простих речах, а власна ідентичність митця матеріалізується у вишуканих фантазіях. Місто із багатьма мистецько-освітніми традиціями, де протилежні нурти і впливи однаково добре приживалися, змішувалися і розчинялися на львівській палітрі доброго смаку і стилю.

Немає чітких мірок за якими можна робити типологію сучасного львівського, а загалом і українського мистецтва. Львівська школа завжди відрізнялася пошуком своєї мови вираження через форму, колір, концепцію – мистецтво як таке, – не за параметром, що зображено, а як зображено.

Презентовані твори львівських художників, в більшості, створені протягом останнього десятиліття. Серед авторів – відомі митці, роботи котрих часто експонуються на виставках різного рангу, котрі мають своє реноме і своїх шанувальників та молоді, котрі впевнено заявляють про себе на різних мистецьких акціях. Кожен з них виробив свій впізнаваний стиль і свою образну мову, з роками вдосконалюючи її. Роботи характерні ретельно продуманими композиціями, вибудуваною системою образних знаків, тяжінням до філософських роздумів, позірною легкістю, за котрою ховається важка праця інтелекту.

Представлена експозиція не є тематичною. Автори мали вільність у виборі сюжету, тому ми бачимо поряд складні тематичні композиції, твори продумані і вишукані до найменшої деталі, а також етюди, створені на одному диханні. Значну частину виставки становлять живописні полотна, намальовані під час музейного пленеру «Ідеальність задуму – відкритий простір мистецтва», котрий відбувався у липні 2014 року в музеї «Жовківський замок» Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького, під впливом архітектури Жовкви, міста-музею, розташованого поряд зі Львовом.

Мистецтво Львова багатогранне, як саме життя. Виставка – лише фрагмент мистецького розмаїття древнього міста.

Софія Каськун, завідуюча музею «Жовківський замок» ЛНГМ ім. Б.Г. Возницького

 

Володимир Богуславський

Відомий український митець, член Національної спілки художників України. Працює в галузі станкового малярства. Освіту отримав у Республіканській художній школі та Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва. Учасник багатьох українських і міжнародних виставок. Роботи знаходяться у численних українських та зарубіжних приватних колекціях, збірках музеїв України і світу.

«Прогулянка». Полотно, темпера, 60х50, 2014

«Квіти». Полотно, темпера, 60х50, 2014

 

Людмила Богуславська

Кераміст, живописець. Освіту отримала у ЛДІПДМ на відділі художньої кераміки. Член Національної спілки художників України. Лауреат міжнародних симпозіумів кераміки. Учасник міжнародних виставок та пленерів.

«Дорога». Полотно, темпера, 50х60, 2014

«Подвір’я замку». Полотно, темпера,  40х50, 2014

 

Галина Вихованська

Працює в галузі художнього текстилю (гобелену килим, експериментальні текстильні техніки, розпис по тканині). Закінчила Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва (1982 р.) Директор Дитячої школи народних мистецтв. Учасник міжнародних, всеукраїнських виставок. Член спілки дизайнерів України (1990р.). Член НСХ України (1998 р.).

«Плай». Експерементальна техніка, нав’язування, кокосова сітка, вовна, 90х500, 2006

 

Оксана Кінчеряк

Художниця працює в галузі графіки і ткацтва. Мистецьку освіту здобула в стінах Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва на відділі художнього текстилю, котрий закінчила у 1983 р. Викладає у Жовківській дитячій школі мистецтв. Член НСХУ.

«Дерево і птахи». Полотно, акрил, 80х80, 2015

«Мати». Полотно, акрил, 80х80, 2015

 

Сашко Коровай

Народився в 1959 р. в Івано – Франківську. Освіта – Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (1981 р.) Член НСХУ. Працює в галузі станкового та монументального живопису, графіці. Старший викладач кафедри дизайну Українського державного лісотехнічного університету. Твори знаходяться в музеях та приватних збірках України та світу.

«Гей!Соколи!». Полотно, акрил, 80х100, 2014

 

Марта Луків

Закінчила у 1985р. Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва . Працює в галузі декоративного живопису, настінного розпису. Учасник різного плану виставок та пленерів. Твори знаходяться у приватних та музейних збірках України і світу

«Спогади». Полотно, акрил, 50х40, 2015

«Молитва». Полотно, акрил, 60х50, 2015

 

Ігор Маїк

Народився в 1956 р. у Львові. Освіта – Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва ( 1978 р.) Член НСХУ. Працює в галузі монументального та станкового живопису. Активний учасник різного рангу виставок.

«Жовківські замальовки – ніч». Полотно, олія, 2010 р.

«Жовківські замальовки – день». Полотно, олія, 2010 р.

 

Роман Опалинський

Народився в 1962 р. в м. Городку, Львівської обл. Освіта – Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. Працює в галузі живопису, графіки і художнього металу. Художник активний учасник міжнародних виставок та пленерів. Твори знаходяться у музейних та приватних колекціях в Україні і в світі. Член НСХУ. Заслужений художник України.

«Думи мої, думи». Дерево, олія,124х200, 2015 (8 частин)

 

Ольга Опанащук

Випускниця Львівського державного училища ім. І. Труша та Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва. З 1994 року – викладач кафедри дизайну Українського державного лісотехнічного університету. Учасник міжнародних виставок, конкурсів та бієнале у Польщі, Бельгії, Литві, Голландії, Німеччині, Канаді та інших країнах. Роботи знаходяться в приватних та музейних колекціях в Україні та закордоном.

«Хліб наш насущний дай нам днесь». Опус І. Папір, акварель, 2013

«Хліб наш насущний дай нам днесь». Опус ІІ. Папір, акварель, 2013

 

Микола Опанащук

Народився у 1947 р. на Житомирщині. Освіта – Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. Працює в галузі станкового малярства і графіки. Професор ЛНАМ та УДЛУ. Робити знаходяться в музейних та приватних колекціях світу. Член НСХУ, Заслужений діяч мистецтв України.

«Буковинка». Гравюра на пластику, 30х30, 2003

«Галичанка». Гравюра на пластику, 30х30, 2006

 

Євген Потапов

Народився у 1949р. у м. Львові. У 1976р. закінчив факультет архітектури “Львівської політехніки”. Працює в галузі станкового малярства. Очолює відділ образотворчого та ужиткового мистецтва, викладає живопис в школі образотворчих  мистецтв ”АРТ ДИЗАЙН” Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.  Учасник міжнародних, всеукраїнських і обласних виставок та пленерів. Член НСХУ

«Кульбаби». Полотно, акрил, 2013

«Сонячний день». Полотно, акрил, 2015

 

Леся Рось

Народилася у 1965 р. У Львові. Освіта: ЛДУПУМ ім. І. Труша (1985р.), Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (1985р.) З 1990 р. активна учасниця всеукраїнських та зарубіжних виставок. Член НСХУ. Працює в галузі живопису та кераміки. Думає, що: «…художник – як хімічна колба: у себе вбирає, вливає час і простір, навколишній світ, запах вітру, трави і метелика, а виливатися повинен новий небачений світ…»

«Подвір’я замку». Полотно, олія, 40х50, 2014

«Жовква, площа Ринок». Полотно, олія, 50х40, 2014

«Синагога». Полотно, олія, 40х50, 2014

 

Олександр Рось

Народився 1963 року в місті Біла Церква Київської області. У 1982 році закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка (м. Київ), у 1990 р. – Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. Із 1989 року приймає активну участь у виставковій діяльності . Член Національної спілки художників України

Вважає, що: «… кожен художник повинен іти своїм невідомим шляхом…»

«Світло і тінь». Полотно, олія, 40х50, 2014

«Звіринецька брама». Полотно, олія, 50х60, 2014

«Костел св. Лаврентія». Полотно, олія, 50х50, 2014

 

Ірина Фартух

Народилася в 1960 р. в м. Львові. Освіта: ЛДУПМ ім. І Труша, Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. Член НСХУ. Працює в галузі станкового живопису. Твори знаходяться в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

«Жовква. Замок». Полотно, олія, 70х62, 2009

«Жовква. Глинська брама». Полотно, олія, 70х62, 2009

 

Галина Хорунжа

Народилася у 1986 р. Викладач кафедри історії та теорії мистецтв, магістр мистецтвознавства. Учасник виставок в Україні та закордоном. Твори зберігаються у приватних збірках України, Росії, Польщі, Німеччини та Японії.

«Б.Н. І (Айсберг)». Папір, лінорит, 38,5х57, 2014

«Б.Н.ІІІ». Папір, лінорит, 38,5х57, 2014

«Без назви» з серії «Горизонти». Папір, офорт, 2013-2014

 

Олена Якимова

Народилася в 1986р. у м. Львові. Освіта: ЛДКДУМ ім. Івана Труша, Львівська національна академія мистецтв, аспірант ЛНАМ кафедри історії та теорії мистецтва. Працює в галузі станкового живопису. Учасник виставок різного рангу. Роботи знаходяться у приватних колекціях світу

«Джерело пошуку». Полотно, авторська техніка, 40,5 х 60,5, 2008 р.

«Життєвий шлях». Полотно, авторська техніка, 54х66, 2014

 

Юрій Ямаш

Народився в Заполяр’ї в 1955 р. Освіту отримав у Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва та аспірантурі ДУ Львівська Політехніка. Cтарший викладач кафедри дизайну УЛТУ та старший викладач кафедри театрознавства та акторської майстерності та кафедри режисури ЛНУ ім. І. Франка. Творчу роботу поєднує із науковою. Кандидат мистецтвознавства. Член НСХУ.

«Бернардинський монастир. Львів». Картон, олія, 68х51, 2011

«Церква в Криворівні». Картон, олія, 60х50, 2013

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s