Софія Каськун: “Львівська палітра” у Бахмуті!

 

Враження галичанки, що вперше взяла участь у Музейній експедиції в зону АТО журналу “Музеї України” за підтримки Управління культури і туризму Донецької ОДА. За 14 км від фронту  у Бахмуті, відкрили найбільшу художню виставку прифронтової території. Між іншим, страхова вартість колекції наближена до 500 тис євро. Але, то в Європі…

Команда спрацювала чітко! Подяка Дон ОДА, МВС, СБУ, ЗСУ, НГУ… Продовжимо!

Я люблю подорожувати. Дуже люблю. Але не виходило мені раніше бувати на Донеччині. “Рушник не стелився”, “карта не лягала”. Мала кілька випадкових “знайомств” із ментальністю”рабочєва класа” цієї частини України, і тому навіть не думалося там побувати. Тим більше тепер.

Цими днями я туди поїхала.

Фізично – дуже коротко, всього декілька годин була в краю териконів і лише в двох містах – Костянтинівці і Бахмуті. Але їх вистачило, щоб скласти уяву про БухмУт, – так, наголос на останньому складі. Я не була здивована. Все, як я уявляла. Все нормально. Люди живуть, правда трошки щільніше, бо мають кількадесять тисяч біженців із “тої” сторони.

Мають ментальний тягар минулого. Але, вони не монстри і не хочуть собі зла. Лінія фронту, війни, що називається АТО, зовсім недалеко. Погода була сіра.

В Краматорськ приїздив президент і тому посилені заходи безпеки. Блок пости, перевірка документів. Що запам’яталося – хай дарують мені музейники, – теплі БАХМУТСКІЄ пиріжки, такі “душевні”.

Наталя, маленька, худенька з “моторчиком” наукова працівниця, її хочеться зустріти ще не раз. Публіка на відкритті виставки – теж щира і відкрита. Знаєте, що здивувало? Виявляється це ПЕРША виставка львівських художників на Донеччині. Так сказав головний спеціаліст управління культури Донецької ОДА – п. Володимир Землянко. Тобто, нікому не прийшло в голову показати в Донеччині роботи львівських художників. Неймовірно. Не було потреби, чи не було бажання? Уточню.

За підтримки Управляння культури Донецької ОДА, за доброї волі Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького музей “Жовківський замок” та ГО “Жовківський прорив” організували виставку львівських художників в Донеччині. Координатор проекту – ГО Гуманітарна ліга.

Знаєте, що ми почули там? “Якби такі акції організовувалися постійно, війни не було б”. Культура може багато?

Софія Каськун, завідувач музею “Жовківський замок”, філія ЛНГМ ім. Б.Возницького

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s