Аліна Певна: «Донеччина UA. Перезавантаження» буде у Києві!

 

13062309_1730820673802770_149954423444158659_n-300x224

Це перша культурологічна подія такого рівня від часу початку війни на Сході. Київ чекає культурно-мистецьку акцію «Донеччина UA. Перезавантаження». Червень 2016. Прифронтова область зуміла не тільки зберегти, а й відродити і розвинути культурний процес! Що є безпрецедентним випадком для Європи!

Журналісти кількох видань зустрілися з начальником Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліною Певною, під час її короткого візиту до столиці.

-Мистецьке життя області ще ніколи не було таким яскравим! Налагоджено повноцінний УКРАЇНСЬКИЙ гастрольний графік. Без московської попси. До Донеччини завітали знамениті ансамбль Верьовки, Капела бандуристів, Національна опера України, відбувся  вернісаж з Львівщини.  Палаци культури регіону наповнилися   різноманітними фестивалями та концертами.   Зараз Донеччина –  суцільний культурний майданчик, де кожного дня проходить якийсь  захід. Наша відповідь – культурно-мистецька акція «Донеччина UA. Перезавантаження» у Києві!– про це повідомила  начальник Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Аліна Валентинівна Певна.- Необхідно  нагадати, що ми теж українці, що ми пам’ятаємо і любимо свою землю, свою мову. На сьогодні  постала нагальна потреба показати  культурні скарби  Донеччини  і розповісти  про свої таланти – адже в Донецькій області   піднялась ціла  плеяда творчих зірок зі світовим ім`ям, серед яких  Сергій Прокоф’єв, Емма Андієвська, Володимир Сосюра, Анатолій Солов’яненко,  дисиденти Василь  Стус і Олексій  Тихий…  Зараз  ми прагнемо познайомити з  новими творчими  зірочками, які спалахнули на сході України – до Києва  приїдуть молоді колективи, наша молодь, яка живе в сучасному Донбасі і, не зважаючи на оточення та  умови,  вивчає українську мову, культуру та продовжує  традиції своїх батьків.  Донеччина – це місце, де сходить сонце,  де  починається Україна!

Аліна Певна нагадала, що жоден колишній співробітник з  управління культури області довоєнного складу, не переїхав з Донецька на українську територію  – всі перейшли на бік терористів. Фактично, оновленому Управлінню культури і туризму Донецької ОДА – рік… Довелося починати з елементарного. Уявіть собі, що за останні десятиріччя не проводилося жодного навчального семінару для працівників культури!

” За рік, ми вже провели кілька семінарів, направили людей на навчання у Київ, підготували декілька методичних посібників,  десятки  патріотично-культурних заходів. Не забувайте, всі обласні музеї та театри залишилися на окупованій території. Пройшов перереєстрацію лише Російський драматичний театр  м. Маріуполя – тепер це «Донецький академічний обласний драматичний театр» – там поступово оновлюється  репертуар. З їхнім творчим доробком ви зможете ознайомитися під час Днів Донеччини у Києві. – зазначила Аліна Певна, – В планах відродити і консерваторію, і симфонічний оркестр, науково-методичний центр, Спілку художників, Спілку народних майстрів. Всі ці організації  залишилися в Донецьку. Нема навіть первинної  документації”.

Прикметно, що новий Міністр культури зустрівся з очільником українського відродження  області де проходить Антитерористична операція, відразу після вступу на посаду. Що знаково і окреслює основні пріорітети оновленого Міністерства – відродження Сходу України!

-Вдячна, що  Міністр культури Євген Нищук  гарантував підтримку у проведенні  заходу “Донеччина UA. Перезавантаження”. Увага і реальна допомога патріотів-професіоналів з Міністерства культури України для нашої прифронтової області надважлива! Спасибі за сприяння! Ми постійно відчуваємо їх надійне плече! – сказала Аліна Певна.

12391331_947611038608637_2504201266635517373_n– Нині ми відпрацьовуємо плакатний стиль Донеччини, який буде презентований на всеукраїнському рівні під час проведення днів Донеччини у Києві. Фактично всі основні музеї Донеччини відкрили виставки плакату нашого великого друга, арт-директора Музею плакату при журналі “Музеї України”Юрія Неросліка. Що повірте, далося важко. Особливо у Першій лінії оборони. Наприклад, музеї Сартани, Новомихайлівки, Мар`їнки, де розміщено плакати, у двох-чотирьох кілометрах від окопів… – повідала Аліна Певна. – Не забувайте і високий рівень терористичної загрози… З Юрієм Неросліком я заочно, через його творчість, познайомилася давно. Ще у часи Євромайдану, коли плакати стали міжнародним символом. Я була вражена, що мешканець Харкова, що народився на Луганщині, так любить Україну. Учасник АТО, який прошов пекло Іловайська.  Фактично, Донецька ОДА – єдиний державний орган, що публічно і офіційно підтримав творчість Юрія.  Він зміг вловити настрій, який панує зараз на Донеччині – “Ми – Україна!”, показати красу наших міст, нашої землі.

12346599_863191033802321_9188946821877682092_nНині для всіх патріотів Донеччини, працівників культури головне, зробити все, аби культурно-мистецьку акцію «Донеччина UA. Перезавантаження» побачила Україна, і всі ми відчули єдність нашого народу!

Перемогу виборемо разом! У краю, де сходить сонце України!

Віктор Тригуб, керівник Музейних експедицій в АТО

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s