Андрій Парубій Голова Верховної Ради України: Декларація пам’яті і солідарності

Андрій Парубій Голова Верховної Ради України: Декларація пам’яті і солідарності зміцнює Антипутінську коаліцію

Верховна Рада України ухвалила історичне рішення – підтримала “Декларацію пам’яті і солідарності”, яка була підготована та зареєстрована за моєї ініціативи. 243 народні депутати – проявили мудрість і далекоглядність. Сьогодні ми зміцнили Антипутінську коаліцію.

Щойно за цю Декларацію проголосував і Сейм Польщі. Я вітаю з цим рішенням наших польських колег.

Наша спільна “Декларація пам’яті і солідарності” – документ, що має глибокий зміст.

Адже кризові ситуації відносин між нашими народами виникали тоді, коли одна зі сторін намагалася робити односторонні історичні оцінки.

Моя родина теж постраждала під час Другої світової війни – їм дали три години часу, аби зібрати речі і виїхати з-під Любачіва (тепер Підкарпатське воєводство у Польщі). А потім моїх рідних комуністичні загарбники виселили до Сибіру, де поляки прийняли їх і врятували. І такою є історія багатьох українських родин.

Але я дивлюся на долю власної родини не з точки зору минулого, а з точки зору майбутнього моєї держави. Я вважаю, що найбільша екзистенційна загроза для України походить від російського імперіалізму. Ми повинні стати плечем до плеча зі всіма нашими побратимами з усього вільного світу, як це було під час Майдану. І наша найбільша сила в тому, аби не входити в нав’язані суперечки і послаблювати одне одного, а спільно боротися і перемагати, будувати щасливе майбутнє наших народів…

Перебуваючи цього літа з візитом у Польщі, я запропонував повернутися до практики давати спільні оцінки нашій спільній історії.

Ця декларація – це приклад такої спільної оцінки історії наших народів. Коли ми наголошуємо не на наслідках, а саме на причинах, які призвели до трагічних подій на наших землях.

Наша декларація – це відповідь на неоімперські зазіхання Путіна. Це відповідь на агресію Росії проти України. Агресію проти всього вільного світу.

Сьогодні ми разом – Польща і Україна.

Переможемо!

Андрій Парубій Голова Верховної Ради України, громадський діяч, політик

На фото: картина Ганса Крелла – “Битва під Оршею”. Саме у цьому бою зображеному на картині об’єднане військо українців, поляків і литовців на чолі з великим українським князем Костянтином Острозьким у вересні 1514 році під Оршею вщент розбило московське військо. Пам’ятаймо наші спільні перемоги!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s