Директора Музеїв Кремля вимагають звільнити за коментар про «скіфське золото», – журналіст

 
Директора Музеїв Кремля Олену Гагаріну варто якось морально підтримати. За професійний коментар про те, що рішення суду Амстердама обґрунтоване, її вже проголосили мало не зрадницею, почали дику інформаційну кампанію, вимагають звільнити з посади.

Про це пише у своїй статті редактор журналу «Музеї України» Віктор Тригуб.

«Докотилися! За цей невинний професійний коментар, Олену Гагаріну вже проголосили мало не зрадницею, почали дику інформаційну кампанію, вимагають звільнити з посади! «О времена! О нравы!», – зазначає Тригуб.

Він додає: «Коментар доньки Юрія Гагаріна не має політичного контексту. Як досвідчений музейник, вона окреслила зрозумілі і очевидні всім речі, утверджені судом Амстердаму. Добре, що в Росії ще залишилися нормальні громадяни…».

Нагадаємо, директор Музеїв Кремля Олена Гагаріна заявила, що рішення суду в Амстердамі про повернення Україні експонатів кримських музеїв із колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» («скіфського золота») є обґрунтованим.

«Дуже важливо розуміти, що весь музейний фонд – це власність держави, а не майно окремо взятого музею або іншого закладу культури. У цьому випадку, коли предмети були вивезені з території України і належали Україні як державі, це рішення видається мені цілком обґрунтованим», – пояснила вона.

За словами Гагаріної, всі питання про приналежність конкретному музею повинні вирішуватися вже після того, як предмети повернулися власнику.

«Я впевнена, що саме повага до міжнародних норм права і дотримання їх всіма зацікавленими сторонами робить можливим подальший культурний обмін між країнами», – додала вона.

 Читайте більше тут:
http://zik.ua/news/2016/12/16/dyrektora_muzeiv_kremlya_vymagayut_zvilnyty_za_komentar_pro_skifske_1010265

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s