Мінкульт поверне культурні цінності?

Кілька публікацій журналу “Музеї України” мають великі наслідки.Нагадаємо, що у грудні 2016 року редактор журналу Віктор Тригуб опублікував кілька резонансних матеріалів про продаж на аукціоні в Нью-Йорку (США) срібників, гривні, єфимків з ознакою та інших предметів, ймовірно, викрадених з музеїв України.

Журналісти спробували зупинити торги і офіційно повернути скарби України до Києва. Однак через нерішучість посла України в США цього зробити не вдалося.

Віктор Тригуб зазначив, що у цій ситуації професійно діяли лише бюро Інтерполу в Україні, СБУ та Міністерство культури України.

Варто процитувати інформацію прес-служби Мінкульту з цього приводу повністю:

“Під головуванням заступника Міністра культури України Тамари Мазур відбулась міжвідомча нарада з питань взаємодії зацікавлених сторін з метою вироблення єдиного алгоритму дій у питанні розшуку культурних цінностей в Україні та за її межами, повернення культурних цінностей в Україну та оперативного обміну інформацією щодо культурних цінностей, оголошених у національний та міжнародний розшук.

У роботі наради взяли участь представники правоохоронних органів, Державної фіскальної служби України, Державної прикордонної служби України, Київської міської державної адміністрації, співробітники музейних закладів, фахівці та експерти з пам’яткоохоронних питань.

Відкриваючи нараду, заступник Міністра культури Тамара Мазур зазначила, що розшук втрачених або викрадених культурних цінностей в Україні та за її межами, а також  повернення культурних цінностей в Україну та упередження можливих випадків, на сьогодні є нагальним питанням, яке в існуючих умовах потребує скоординованих дій всіх зацікавлених сторін.

«До Мінкультури  неодноразово звертались особи, уповноважені на видачу дозволів на вивезення культурних цінностей за межі України, та експерти, які здійснюють експертизу культурних цінностей, з питанням про порядок дій у випадку, якщо на експертизу чи для оформлення Свідоцтва надходить предмет, який можливо (за певними ознаками) може бути таким, що викрадений, оголошений в розшук, або має позначки музеїв, бібліотек тощо. Для вирішення подібних ситуацій, пропоную розглянути можливі варіанти та    виробити єдиний алгоритм дій у зазначених випадках, долучивши всі зацікавлені сторони», – сказала Тамара Мазур.

images3-cdn-auctionmobility-com3311

 

Під час наради розглядалися питання напрацювання  узгодженого порядку  дій зацікавлених органів при виявлені  випадків коли культурні цінності, в тому числі оголошені в розшук, виявлені за межами України,  ведення Реєстрів культурних цінностей, що оголошені в національний та міжнародний розшук, законодавче врегулювання питання розшуку правоохоронними органами викрадених культурних цінностей, в тому числі внесення необхідних змін до діючих  законодавчих актів.

За результатами  наради було прийнято рішення  сформувати на базі Міністерства культури міжвідомчу робочу групу із зазначених питань та проведення її регулярних засідань,  не рідше ніж один  раз на квартал, з метою пошуку спільних шляхів  вирішення означених проблем, а саме питань повернення культурних цінностей незаконно вивезених або викрадених з території України.”

Ось так кілька журналістських матеріалів вимусили чиновників звернути увагу на проблему повернення культурних цінностей на державному рівні.

Марина Валігура, студентка університету “Україна”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s