Несподіваний візит Посла США до Мінкульту України

 

Міністерство культури України демонструє підвищену активність на міжнародній арені, зокрема у стосунках з США. Чого не пригадують експерти.

Щойно ми повідомляли про велику нараду в Мінкульті щодо розшуку і поверненню культурних цінностей, участь Міністерства у процесі перешкоджанні продажу наших скарбів на аукціоні в Нью-Йорку, роботу Інтерполу, СБУ, дипломатів…

Куратор практики студентів-журналістів університету “Україна” редактор Віктор Тригуб детально розповів про етапи боротьби за срібники, гривні, єфимки з ознакою, які не зважаючи на всі зусилля українців, було продано в Росію! Що дивує – для чого росіянам срібник з прадавнім тризубом, що нині є гербом України!

Ось що пише сайт Мінкульту:

“Міністр культури України Євген Нищук  провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Марі Йованович під час якої розглядалися питання  поглиблення  та розвитку  культурного співробітництва між двома країнами.

Євген Нищук  висловив вдячність  за ініційовану Послом Марі Йованович зустріч та запевнив, що  Україна  розглядає  США одним із найважливіших партнерів у своєму прагненні змінити країну, а також розраховує  на подальшу співпрацю  та підтримку, особливо в умовах існуючої агресії з боку РФ.

Марі Йованович, зі свого боку, запевнила  що впродовж 25 років з моменту встановлення дипломатичних відносин між країнами, США  підтримували активні стосунки з Україною в різних напрямках діяльності, а також висловила переконання, що ця співпраця  буде активно розвиватися  і надалі, оскільки країни мають спільні цінності та інтереси, і дієвий  спосіб  розвитку стосунків – робити це через культуру.

Під час зустрічі сторони обмінялись думками щодо налагодження більш тісного культурного співробітництва, зокрема в частині збереження культурної спадщини, реалізації мистецьких проектів, налагодження співробітництва в частині ко-продукції кіновиробництва та можливого долучення американської сторони до здійснення модернізації Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка тощо.

images9999Також, за результатами зустрічі, американська сторона надала інформацію щодо малих грантових програм у сфері публічної дипломатії на 2016-2017 роки, які надаватимуться Посольством США в Україні для неурядових, некомерційних та приватних осіб. Програма покликана підкреслити і відзначити тісний зв’язок між Україною та Сполученими Штатами Америки, зміцнити двосторонні відносини, а також сприяти зміцненню взаєморозуміння між народами України та Сполучених Штатів Америки в рамках програм в галузі культури, мистецтва і освіти”.

Я звернулася до редактора журналу “Музеї України” Віктора Тригуба з прямим питанням – чи не є зустріч Посла США наслідком розслідування про американську антикварну мафію, скандалом довкола продажу контрабандно вивезених експонатів українських музеїв, про які так детально писав часопис?

-Важко щось впевнено заявляти, не маючи достовірної інформації! Адже, я не був ні на нараді, ні на зустрічі з Послом! – сказав Віктор Тригуб, – Тому можна лише про щось здогадуватися, чи висувати якісь версії. Чого я робити не хочу. Здивований такою оперативністю і спостережливістю практикантів університету “Україна”! Про зустріч Посла у Мінкульті дізнався від Вас! Гарно “взяли тему”!

Ми слідкуємо за розвитком подій!

 

Марина Валігура, студентка університету “Україна”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s