Сергій Жижко за блокаду ДНР!

Що робити з терористичними наривами ДНР-ЛНР? На жаль, відкритими військовими діями ми не зможемо подолати агресора. Загинуть тисячі наших хлопців.

Та і Путін не залишиться осторонь – кине свою армаду. А протистояти тій озброєній ядерною зброєю орді, яка може одночасно вдарити з Криму, Придністровя, Білорусі, з Півночі та Сходу, Україна одна не зможе. Втратимо сотні тисяч патріотів, розрушимо економіку, агресор захопить ще більше нашої території…

Та і сама Державність України опиняється під реальною загрозою! Україна просто може зникнути під “велику стурбованість” Заходу.

Що ж робити?

Політик Сергій Жижко опублікував фактично програмні політичні тези щодо окупованого Донбасу.
Варто навести їх повністю!

1. Війна Росії руками сепаратистів Донбасу проти України не завершується і є для нас великим, у тому числі економічним випробуванням.
2. Територія ОРДЛО окупована у першу чергу російською військовою силою. Фінансування окупованої території мала б здійснювати тільки Росія і сепаратисти.
Росія і так фінансує ці території, постарчаючи озброєння, техніку матеріали для війни та зарплати бойовикам. Росія виділяє кошти на соціальні цілі населенню.
3. Звідки, окрім Росії, отримують кошти на війну і фінансування захоплених територій сепаратисти?
У значній мірі це пенсії з українського бюджету і гроші, виплачені Україною (держава, бізнес) за “українські товари з української тимчасово окупованої території” ОРДЛО. (Вугілля, метал, будматеріали, обладнання, електро -водо-газопостарчання, продукти…).
Наша влада хоче сказати, що існує економічно контрольована державою економіка ОРДЛО, яка сепаратистами контрольована тільки адміністративно і політично.
4. Тобто, ми маємо велику частину економіки Донеччини, яку ведемо спільно з сепаратистами для взаємної економічної вигоди. При цьому водночас непримиримо воюємо, дозволяючи сепаратистам руйнувати Україну як цілість.
При цьому водночас у цій ніким не контрольованій (ні українською владою, ні Ахметовим з іншими бізнесменами) економіці процвітає тіньова і кримінальна складова.
5. Вся ця економічна взаємозалежність пояснюється необхідністю підтримувати громадян України, показувати їм добру волю, “переваги українського способу життя”, в надії, що сепаратисти так скомпроментують себе політично і економічно, що за них не проголосують донбасці на виборах, коли прийде час втілювати мінські угоди.
6. Очевидно, що така економічна “співпраця” є свідомою політикою української влади. І дає сепаратистам левову частку для втримування соціально-економічних позицій і сприяє фінансуванню війни для розвалу України. Звичайно, що на цій економічній співпраці гріють руки не тільки сепаратисти, а й крупні чиновники, генерали і бізнесмени.
7. Чи є виправданою, перспективною така гібридна “економіка” в час гібридної війни-АТО? Може влада має дані, що така економіка Україні дуже вигідна і невигідна сепаратистам? Чи, що Україна від блокади багато втратить?
8. Частина суспільства вважає, що слід забезпечити повну блокаду економіки ОРДЛО (яку Україна не контролює). Ніякого руху товарів, промислової продукції, включно з електропостачанням. Окрім виплат пенсій за перевіреними списками.
Такої блокади ОРДЛО довго самостійно не витерпіли б і змогли існувати тільки за рахунок Росії.
9. Чи ведення такої економіки є невиголошеними домовленостями у Мінську, чи якоюсь невідомою “переговірною групою” української делегації, російської і сепаратистами?

Взагалі, варто починати велику суспільну дискусію про вирішення проблем спершу Донбасу, потім Криму! І залучати таких експертів як Сергій Жижко!

Ольга Борейко, студентка університету “Україна”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s