Як нам повернути архів і булаву Кубані?

Як нам повернути архів і булаву Кубані?

Ця реальна історія звучить як казка!Щось чула про цю пригоду ще у школі, але навіть не думала, що зустрінуся з безпосередніми учасниками і навіть долучуся до таких захопливих міжнародних розшуків скарбів України!

Мене просто дивує байдужість МЗС України і нашого Посла України в Канаді, до речі, нашого колеги-журналіста! І має дружину-журналістку!

Виповнився рік, як редактор журналу “Музеї України” надіслав Послу відкритого листа і не отримав відповіді! Це просто ганьба! Хоча б ввічливу відписку колезі можна було надіслати?

Надзвичайному і повноважному Послу України в Канаді

пану Андрію Шевченку

Шановний пане Посол!

Журнал “Музеї України” засвідчує повагу і бажає успіхів!

Привертаємо Вашу увагу до неймовірної історії життя патріота-українця Василя Іваниса, що став останнім керівником Кубанської Народної Республіки і отаманом Кубанського козацтва. Виїхав до Канади, де і помер.

Символічну Булаву Сірка і дуже цінний архів він передав на зберігання Колегії Святого Андрія. Вінніпег. Заповів передати їх Україні, коли держава стане незалежною.

На жаль, всі зусилля нашого часопису знайти булаву і архів, ні до чого не привели. Хоча, залучали впливових людей.

Просимо Вас, як справжнього патріота, теж долучитися до пошуків! Просимо зробити офіційний запит в Колегію і отримати офіційну відповідь про долю тих духовних скарбів! Бажано направити до Вінніпегу толкового співробітника Посольства, який би вивчив ситуацію і передивився архіви…

Значення цього розслідування і перемога у сучасних геополітичних умовах – неймовірні! Як і сам процес…

Наш часопис готовий всіляко сприяти!

Успіхів!

В.Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Лист надіслано у січні 2016… Час був…

І трохи про скарби.

Перші згадки про булаву починаються з отамана Сірка. Потім вона перебувала в руках всіх ватажків козацтва. І отаманів, і гетьманів. Запорожці взяли її на Кубань.

Важливу роль зіграла булава після 1917 року. Тоді, Законодавча Рада Кубані проголосила створення Кубанської Народної республіки. Після бурхливих подій, помилкового союзу з Денікіним, влада у Кубанському козацтві перейшла до отамана М.Букретова. Було призначено останнього Прем`єра Кубанського Уряду Василя Іваниса. Уряд Іваниса обстоював ідею незалежності Кубані, або входження до складу незалежної України.

Під натиском більшовиків, Армія Кубані відійшла до незалежної тоді Грузії. Отаман Букретов впав у депресію, передавши повноваження отамана Кубанського козацтва Василю Іванису. У тому числі і булаву.

Іванис вивіз булаву на Захід. Перед смертю у 1974 році, він написав Заповіт, згідно якого цінний особистий архів та булава Сірка, передавалися на зберігання до Колегії Святого Андрія у Вінніпезі (Канада). У випадку, якщо Кубань увійде до складу України, Іванис просив булаву і архів передати до Краснодару. Якщо Україна стане незалежною без Кубані – цінності переправити до Дніпропетровського історичного музею імені Д.Яворницького.

42378_1

Справа в тому, що ця булава має важливе моральне і містичне значення для українців. Як повідомив історик із Запоріжжя Максим Остапенко, точну дату виготовлення і першого володаря встановити не вдалося. Є згадки про те, що булаву використовували і отаман І.Сірко, і Б.Хмельницький, і інші козацькі лідери. Дуже можливо, що булава побувала в руках всіх отаманів і Гетьманів. Зверніть увагу на булаву, що знаходиться в руках скульптурного Богдана Хмельницького навпроти Софії – виходить це саме та булава, що лежить десь в Канаді!

Є опис.  Руків`я виготовлене з цінного дерева, а навершшя із золотих і срібних дольок. Максиму Остапенку вдалося відшукати вирізку з козацького журналу із поганеньким чорно-білим фото булави за 1950 рік.

Журналісти часописів “Нова Січ” і “Музеї України” зверталися до  МЗС України і Секретаріату Президента України, повідомивши про знахідку. Попросили долучити і державні зусилля. Тиша. Був депутатський запит. Нуль.

Журналісти провели переговори з директором Дніпропетровського історичного музею імені Д.Яворницького Надією Капустіною. Музей готовий прийняти скарби! Але…

Колегія Святого Андрія – відомий заклад, що діє при місцевому університеті. В архівах – чимало унікальних матеріалів з історії України, переданих діаспорою.

Зверталися до тодішнього Президента України В.Ющенка, Міністра закордонних справ А.Яценюка – тихий саботаж і вічна заклопотанність…

Нині Віктор Вікторович Тригуб координує нашу виробничу журналістську практику. Радить доводити розслідування до якогось логічного кінця. А тут фактично поразка…

Редактор пообіцяв продовжити тему, а я про це написати. Нині знову почалися якісь перемовини з діаспорою Канади… МЗС і Посольство вже продемонстрували свою “ефективність”. Давайте залучимо Міністерство культури України! Вони прекрасно спрацювали в Нью-Йорку проти аукціону американської мафії! Тут лише тихий Вініпег, університет, спокійна Канада… Не треба залучати ні Інтерпол, ні СБУ, ні СЗР…

Щойно написано листа до Мінкульту…

Міністру культури України пану Євгену Нищуку

Журнал “Музеї України” просить Вас ОСОБИСТО долучитися до розшуків та повернення скарбів народу України – архіву отамана Іваниса та булави Кубані (Сірка), що повинні зберігатися у Канаді.

Згідно заповіту Отамана архів і булава повинні бути повернуті до Музею Яворницького у Дніпрі, якщо Україна стане Незалежною.

Умова Заповіту виконана! Просимо Вас залучити відповідні служби Міністерства, інші органи державної влади, як це блискуче було зроблено під час боротьби у Нью-Йорку…

Деталі – http://museum-ukraine.org.ua/?p=6414

Просимо Вас особисто, або когось з Ваших заступників, після вивчення питання, підтвердження існування архіву і булави, відвідати Канаду і під державні гарантії, повернути культурні цінності Україні.

Справа має символічне значення для України, відповідно, буде велика протидія наших ворогів…

Цього разу Україна, попри демонстративну бездіяльність МЗС, повинна перемогти!

То давайте це зробимо!

З повагою,

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”

Чесно кажучи, я дуже хвилююся. Це мій перший матеріал і перше журналістське розслідування такого рівня!

Пане Міністр культури! Чим Вам допомогти у цій благородній справі?

Ірина Поліщук, студентка університету “Україна”

Advertisements

One thought on “Як нам повернути архів і булаву Кубані?

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s